Laminate Veneer

Lamine Diş Beşiktaş
Laminate Veneer: Estetik sorunları olan ön bölge dişlerinin ön yüzeylerinin, fazla madde kaybına sebebiyet vermeyen ince porselenlerle örtülmesi işlemine denir. Beyazlama ile düzelmeyen renklenmeler, aralıklı dişler, şekil bozuklukları gibi estetiği olumsuz etkileyen durumlarda başvurulan kozmetik bir tedavi seçeneğidir. Laminate yapım aşamaları nelerdir? Lamine yapımı ile elde edilmek istenilen görüntüye karar verildikten sonraki ilk seansta, dişlerde bir miktar şekillendirme yapılır, sonra ölçü alınır, bu aşamada renk seçimi de yapılır. Son olarak da laboratuvarda hazırlanan yaprak porselenler adheziv sistemler yardımı ile dişe yapıştırılır.

Laminate Veneer hangi durumlarda uygulanabilir?

Diş Beyazlatma tedavisiyle netice alınamayan ileri renklenme durumlarında lamine ile istenilen renk elde edilebilir. Hafif çarpıklık veya ayrık dişlerde lamine uygulaması ile ortodontiye gerek kalmadan estetik sağlanabilir. Aşırı renklenmiş ve büyük hacimli eski dolgularda oluşan estetik bozukluğun giderilmesinde, ayrıca ön bölge dişlerde fazla sayıda dolgunun olması da lamine seçeneğini düşündürür. Kenarı kırık dişlerde ve de mine çatlağı olan dişlerde ideal bir tedavi seçeneğidir.

Laminate Veneer’in avantajları nelerdir?

Dişin hazırlanması aşamasında çok az bir madde kaldırmak yeterlidir. Bu açıdan oldukça konservatif bir tedavi seçeneğidir. Prova seansları olmadığından yapım aşaması kısadır. Estetik ve doğal görünüm oldukça tatmin edicidir. Porselen yüzeyi çay, kahve sigara gibi boyar maddelerden etkilenmediği için zamanla lekelenmeler oluşmaz. Gülüşü, kısa sürede dişten çok az madde aşındırarak daha hoş bir hale getirebilmek için ideal bir seçenektir.

Ne gibi dezavantajları vardır ?

Tek dezavantajı maliyetinin yüksek olmasıdır. Ayrıca kullanılan materyal oldukça kırılgan olmasına rağmen, mineye sıkı sıkıya tutunduğunda yüksek direnç gösteren bir yapıya dönüşmektedir. Bu sebeple yapım aşamalarına oldukça özen gösterilmeli. Hassas bir çalışma gerektirdiği için hekim ve teknisyen becerisi oldukça önemli olduğu bir tedavi seçeneğidir. Kuron köprü protezleri gibi istendiği zaman sökmek mümkün değildir. Ancak aşındırarak dişten uzaklaştırılır.  
Laminate Veneer çalışmaları için gayrettepe diş hekimi Özlem Özcan‘ı tercih edebilirsiniz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
WhatsApp WhatsApp
Arama Yap
Yol Tarifi