Laminate Veneer (Yaprak Diş): Estetik sorunları olan ön bölge dişlerinin ön yüzeylerinin, fazla madde kaybına sebebiyet vermeden ince porselenlerle örtülmesi işlemine laminate veneer (yaprak diş) denir. Beyazlama ile düzelmeyen renklenmeler, aralıklı dişler, şekil bozuklukları gibi estetiği olumsuz etkileyen durumlarda başvurulan kozmetik bir tedavi seçeneğidir. Ön diş kaplama olarak da halk literatüründe yeri bulunmaktadır.

Lamine diş yapımı ile elde edilmek istenilen görüntüye karar verildikten sonraki ilk seansta, dişlerde bir miktar şekillendirme veya pürüzlendirme yapılır. Sonrasında ölçü işlemi ile dişlerin kaydı laboratuvara aktarılır. Bu aşamada porselene lamine kaplama işlemlerinde kullanılacak renk seçimi de yapılır. Son olarak da laboratuvarda hazırlanan yaprak lamine porselenler adheziv sistemler yardımı ile diş yapıştırma işlemi gerçekleştirilir.

Laminate Veneer hangi durumlarda uygulanabilir?

• Beyazlatma tedavisiyle netice alınamayan ileri renklenme durumlarında lamine ile istenilen renk elde edilebilir.

• Hafif çarpıklık veya ayrık dişlerde lamine uygulaması ile ortodontiye gerek kalmadan estetik bir görüntü sağlanabilir.

• Aşırı renklenmiş ve büyük hacimli eski dolgularda oluşan estetik bozukluğun giderilmesinde uygulanır. Ayrıca ön bölge dişlerde fazla sayıda dolgunun olması da lamine seçeneğini düşündürür.

• Kenarı kırık ve mine çatlağı olan dişlerde ideal bir tedavi seçeneğidir.

• Ön dişler arası simetri bozukluğunda laminate veneer doğru bir tedavi tercihi olacaktır.

laime diş uygulaması

Pembe beyaz diş estetiği ile daha mutlu gülüşler için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

Lamie Yaprak Diş Fiyatları Ne Kadardır?

Yaprak diş uygulaması fiyatları kişilere göre değişkenlik göstermektedir. Herhangi bir şekilde net fiyat vermek mümkün değildir.

Lamine Kaplama Ağrılı Bir Süreç midir?

Lamine kaplama işlemleri genellikle ağrısız olarak tamamlanmaktadır. Hastalar çok büyük problemler yaşamazlar.

Lamine ( Yaprak Diş ) Kaplama Nedir?

Estetik probleme sahip ön dişlerin porselen yöntemi ile kaplanması işlemidir.