Pembe Beyaz Estetik

Pembe ve Beyaz estetik bireyleri estetik bir gülüşe ulaşması adına yürütülmekte olan tedavi yöntemidir.

Diş hekimliği uygulamalarında fonksiyon kadar estetikte çok önemli bir kriterdir. Ve çoğu zaman estetiği sadece dişlere yapılacak müdahalelerle sağlamak mümkün olmayabilir. Dişe istediğimiz duruşu ve görüntüyü verebilmek için bazen diş çevresi dokulara, yani diş etlerine de müdahale etmek gerekebilir. Pembe ve beyaz estetik kavramı buradan çıkmaktadır. Pembe estetik, diş etinin seviyesi, rengi ve sağlıklı oluşu ile sağlanır. Güzel ve estetik bir gülüş ancak diş etinin sağlıklı ve dişle birbirine mükemmel uyumu ile mümkün olabilir. Sağlıklı diş eti, fırçalandığı zaman kanamayan, açık pembe, kemik ve dişe sıkıca tutunan, portakal kabuğu görünümündedir. Sağlıklı ve ağrısız bir şekilde dişlerinizi beyazlatmak için diş beyazlatma hizmetimizden yararlanın!

İdeal bir estetik diş çalışması için öncelikle pembe estetiğim mükemmel hale getirilmeli sonra beyaz estetik için gerekli çalışmalar yapılmalı.

Pembe diş eti beyaz ise dişi temsil eder, pembe beyaz estetik; hem dişeti hemde diş üzerinde yapılacak işlemeler neticesinde estetik bir görüntü elde etme çalışmasıdır. Diş etlerinde seviye farklılığı olması, şişkin ve kanamalı bir durumda olması veya gereğinden uzun olması, dişlere uygulanan işlemler neticesinde tatmin edici bir estetik görüntüyü elde etmemize mani olur.

Bu durumda öncelikle dişetleri tedavi edilir, uzun ise gingivektomi dediğimiz işlem ile boyları kısaltılır, seviye farklılığı var ise seviyeleme yapılır ve sonrasında dişe uygulanacak olan işleme geçilir. Dişlere estetik amaçlı lamine, zirkonyum ve full seramik uygulamalarından hastaya en uygun olan ile pembe-beyaz estetik çalışma tamamlanır.

Pembe diş eti estetiği kimlere yapılır?

Dişeti estetiği; dişetleri arasında seviye farkı olan ve dişetleri gereğinden uzun olup dişi çok fazla örten kişilere uygulanır. Amaç dişetlerinde düzgün bir görüntü sağlayarak sonrasında dişe yapılacak estetik çalışmalardan maximum verimin alınmasını sağlamaktır.

Dişeti estetiği nasıl yapılır?

Diş eti estetiği çoğunlukla dişeti hastalıkları uzmanları ( periodontolog) tarafından uygulanır. Öncelikle kişinin problemi tespit edilir, planlama yapılır ve operasyonun durumuna göre lazer veya klasik cerrahi uygulaması ile diş etine istenilen şekil verilir. İşlem hastanın konforunu çok fazla etkilemeyen bir işlemdir, operasyon ağrısız ve sızısız olmakla birlikte, iyileşme sürecide çoğunlukla hızlı var rahattır.

Profesyonel yaprak diş kaplama hizmeti için Diş Hekimi Özlem Özcan ile iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel yaprak diş kaplama hizmeti için Diş Hekimi Özlem Özcan ile iletişime geçebilirsiniz.


Pembe Beyaz Estetik Hakkında Merak Edinlenler

1Diş Estetiği Neden Yapılır?

Diş estetiği, gülüş yapısında yaşanan bozukluk nedeniyle ortaya çıkan görüntüyü en doğal haliyle ortaya çıkarmayı amaçlar.

2Diş Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Diş estetiği fiyatları kişilerin ihtiyaçları ve uzmanların yetkinliği açısından farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle belirli bir fiyat vermek zordur.

3Estetik Diş Kliniği Nerede Bulunur?

Estetik diş kliniği olarak Gayrettepe/İstanbul lokasyonunda sizlere hizmet sağlamaktayız. Daha estetik dişler ve güzel gülüşler için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

4Pembe Estetik Nedir?

Diş etlerinde yapılan estetik çalışmalara pembe estetik adı verilmektedir. 

Sizleri Ne Bekliyor?

Gayrettepe diş kliniğinde 14 yıl, alanında ise 16 yıllık tecrübeye sahip Diş Hekimimiz, binlerce hasta tedavisi, eğitimler, seminerler ve sunumlara katılmıştır.

Dt. Özlem Özcan Diş Kliniği tamamen etik çalışan %100 hasta memnuniyeti odaklı bir sağlık kuruluşudur. Hastalarımız en büyük referansımızdır.

Kliniğimiz Metrobüse 5 dk uzaklıkta olan Kliniğimiz Gayrettepe ve Esentepe mahallelerinin sınırı olan Yıldızposta caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Ağız sağlığı beklemez.
Hemen randevu alın, gülüşlerinize sağlık katın!

5/5 - (20 votes)
Ara / Call
Harita / Map